Automatrace - SPACEBED®

Cestovat na vlastní pěst nebylo nikdy jednodušší. SPACEBED® znamená revoluci v cestování. Univerzální skládací matrace vyrovnají každý povrch a vytvoří z vašeho auta útulný prostor, ve kterém se pohodlně vyspíte.

Výhody SPACEBED® oproti jiným typům noclehu

Rychlost přípravy prostoru na spaní. Zapomeňte na stavění stanu ve večerních hodinách, v dešti, s čelovkou na hlavě, zdlouhavé nafukování matrace nebo nepohodlné karimatky. Se SPACEBED® cestujete s pojízdnou ložnicí za zády! Matraci si můžete rozložit již při odchodu z domova, nachystat si vlastní oblíbené polštáře a přikrývky nebo si ji v průběhu jedné-dvou minut rozložíte kdekoliv. Oproti stavění stanu ve tmě nesrovnatelně rychleji a pohodlněji!

Levnější výbava. Koupíte SPACEBED® a nepotřebujete již nic navíc. Žádné kupování stanu, karimatky, drahých spacáků. Jednorázová investice, kterou doladíte už jen svými oblíbenými polštáři a přikrývkami.

Větší bezpečnost a soukromí. Oproti stanu, kde jste takříkajíc nechránění před nežádoucími návštěvníky, se ve svém autě zamknete a nemusíte se ničeho obávat.

Nezávislost při špatných povětrnostních podmínkách. Probudili jste se ve stanu poté, co celou noc pršelo. Velmi nepříjemné, vše je mokré a vy musíte pokračovat v cestě ... Se SPACEBED® takové problémy nehrozí! Cestujete nezávisle na počasí, noc trávíte bez ohledu na vnější chlad ve vlastním vytopeném autě. Co víc si lze přát?

Dokonale pohodlné. SPACEBED® se ani nedá srovnat s nafukovací matrací do auta nebo karimatkou. Srovnání SPACEBED® s jinými dostupnými způsoby nocování v autě nebo v přírodě je prakticky nemožné. Ať Vás napadne cokoliv, nic se ani z poloviny nerovná kvalitě odpočinku na SPACEBED®. Díky dřevěnému základu SPACEBED® jsme schopni využít celou délku interiéru auta včetně prostoru, kde již není opora složených opěradel, zde nafukovací matrace končí. Pod nafukovačkou a karimatkou musíte mít úplnou rovinu, jinak cítíte každou nerovnost. Nemluvě o výdrži nafukovacích matrací - stačí, že o něco zavadíte a máte trhlinu. Lepší nafukovací matrace navíc stojí klidně i polovinu ceny SPACEBED®. Vyplatí se zde šetřit? Odpověď je jednoznačná.

Složení matrace SPACEBED®

SPACEBED® matrace je vyrobena ze tří vrstev:

- pevná překližka z kvalitního březového dřeva,

- polyuretanová (PUR) pěna (molitan) optimální tuhosti, která je dostatečně pohodlná, ale přitom se při pravidelném používání neproleží,

- díky rounu z dutých vláken si dopřejete pocit pohodlnosti, ale zároveň prodyšnosti, během chladných měsíců tak materiál hřeje, v letních měsících se naopak nebudete potit.

Snímatelný potah je vyroben z luxusního mikroplyše španělské značky Alcatraz.

Součástí je také praktická taška z nepromokavého materiálu na snadné přenášení a skladování.

Pro koho je matrace SPACEBED® určena

Sportovci, rybáři, rekreační turisté, dobrodruhové, ale i manažeři cestující na velké vzdálenosti – se snadno rozložitelnou matrací SPACEBED® se nemusíte bát únavy během dlouhých cest, můžete si zdřímnout kdykoliv a kdekoliv. Zvládne ji rozložit i malé dítě!

Vhodná na celoroční využití.

Ideální i pro lyžaře! Představte si ty výhody, na lyže můžete již večer, spíte přímo pod sjezdovkou. Ráno jste na kopcích a upravených sjezdovkách jako první!

Nebo letní dovolená? Roadtrip po Chorvatsku? Nic není nemožné! Nemusíte cestovat po nocích, stresovat se hledáním ubytování a tím, že musíte být do určité hodiny na apartmá. Blíží se noc, odstavíte auto a spíte. Jak jednoduché! Ale hlavně pohodlné a bezpečné, protože jak je známo, únava při řízení již způsobila nejednu nehodu.

Další výhody

Na každý kus platí desetiletá záruka !

SPACEBED® je registrovaná ochranná známka společnosti Space 4 Sleep UG.

Materiály jsou ekologické, 100% recyklovatelné, matrace jsou vyráběny v Evropské unii (Německo a Česká republika) a testovány tak, aby splnily nejvyšší požadavky cestovatelů. Výrobě současných automatrací SPACEBED® předcházelo dlouholeté testování, o kterém si můžete přečíst níže. Automatrace SPACEBED® vyrábějí profesionální krejčí, jde tedy o ruční výrobu pomocí šicích strojů značky SIRUBA - více o výrobě si přečtěte na této stránce.

Automatrace SPACEBED® jsou univerzální, použitelné do celé škály vozidel, od malých (Škoda Fabia Combi) až po ty největší (MB GL), od sedanů až po MPV nebo SUV - viz náš konfigurátor. Najdete zde mnoho fotografií využití SPACEBED® v různých modelech, které jsme dali dohromady a sesbírali od našich zákázníků s jejich laskavým svolením.

V současnosti je k dispozici 28 kombinací, 4 velikosti od délky 170 až do 200 cm, v 7 barevných provedeních.

Další parametry: váha cca 10-12 kg, ve složeném stavu zabírá SPACEBED® v kufru auta pouze 110 litrů!

Na výrobu jednoho kusu SPACEBED® je zapotřebí přibližně 5 m2 látky (mikroplyš) Alcatraz, 2 m2 překližky, 2 m2 PUR pěny, 2 m2 rouna, 3 m2 látky na tašku, atd.

Recenze spokojených zákazníků najdete tady!

 

Jak zvolit správnou velikost matrace SPACEBED®?


Pokud potřebujete při výběru matrace SPACEBED® jakkoli poradit nebo si nejste jistí, jakou zvolit velikost, pozorně si přečtěte následující návod, který je velmi jednoduchý.

Pro správnou regeneraci a kvalitní spánek je velikost klíčová. Snažíme se vám výběr co nejvíce usnadnit, proto u každého modelu (viz Konfigurátor) naleznete odpovídající velikost matrace SPACEBED® a případně další nezbytné, nebo volitelné vybavení.

Vzhledem k tomu, že existuje nespočet variant jednotlivých modelů aut, doporučujeme však, vždy před objednáním změřit délku a šířku interiéru Vašeho auta, abychom předešli případným nedorozuměním.

 

Jak na to? Je to velmi jednoduché...

Délka:

  1. Sklopte zadní opěradla
  2. Posuňte přední sedadla a také jejich opěradla úplně dopředu
  3. Změřte délku interiéru od předních opěradel až po víko kufru

V závislosti na naměřené hodnotě zvolte odpovídají délku matrace.

Šířka:

Šířku měříme v nejužším místě interiéru, zpravidla mezi podběhy (blatníky) zadních kol v zavazadlovém prostoru Vašeho auta.

Tento rozměr bývá u drtivé většiny modelů 100 a více cm. V ojedinělých případech jako např. u BMW řady 3, nebo u Alfy Romeo Stelvio je tato hodnota nižší.

Naše matrace SPACEBED® má měkké boky a malé zúžení v tomto prostoru je schopna absorbovat. Pokud je ale šířka mezi podběhy menší než 96 cm je nutné matraci vyrobit na míru danému modelu. V takovém případě nás neváhejte kontaktovat emailem, rádi se Vám budeme individuálně věnovat.

 

Příklad 1.: Vlastním model Škoda Octavia Combi IV. Změřil jsem délku interiéru 200 cm a šířku 100 cm. Do mého modelu tedy pasuje SPACEBED® L 200 cm a pochopitelně také všechny kratší typy matrace SPACEBED® (včetně variant Exclusive, nebo Single).

Příklad 2.: Vlastním model Škoda Fabia Combi 3. Změřil jsem délku interiéru 180 cm a šířku 100 cm. Do mého modelu tedy pasuje SPACEBED® S 180 cm (včetně variant Exclusive, nebo Single), případně kratší matrace SPACEBED® XS 170cm. Matrace SPACEBED® s délkou 190 a 200 cm se do mého auta nevejdou.

Příklad 3.: Vlastním model BMW 3 Touring. Změřil jsem délku interiéru 190 cm a šířku jen 94 cm. Do mého modelu tedy pasuje SPACEBED® M 190 cm a pochopitelně také všechny kratší typy matrace SPACEBED® (včetně variant Exclusive, nebo Single). Šířka je ale menší než 96 cm, kontaktuji Vás emailem.

V případě, že si ani po přečtení tohoto návodu nejste jisti jakou matraci SPACEBED® zvolit, jsme Vám plně k dispozici na e-mailové adrese info@space4dreams.cz

 

 

 

Historie, vývoj a výroba SPACEBED®

K vytvoření automatrace SPACEBED® nás vedla absence podobného produktu na trhu. Sami víme, jak náročné a omezující může být spaní v přírodě během cest za dobrodružstvím nebo povinnostmi. Rozhodli jsme se proto vyvinout takovou matraci, která by umožňovala vytvořit si postel z vlastního auta. Předchůdcem SPACEBED® byla matrace na míru do Škody Roomster, která sloužila pouze nám. Neměla žádné sofistikované skládání, pouze se stáčela do role a stáhla popruhy. Zabírala mnoho místa, ale hlavně nebyla použitelná do jiného modelu auta. Přemýšleli jsme, jak vytvořit co nejoriginálnější matraci, aby z ní mohli profitovat i další cestovatelé, a posunout tak spaní v autě na vyšší úroveň. Začali jsme testovat jednotlivé materiály, překližku - v různých formách a tloušťkách. Lepenou, broušenou, foliovanou, zvažovali jsme různé jiné materiály - bambus, hliník, kevlar, plast, nakonec vyhrálo březové dřevo. Proč? Ideální kompromis cena/výkon. Existují samozřejmě lepší materiály např. kompozit, ale cena je neadekvátně vysoká. Námi používaná březová překližka je díky lepení několika tenkých vrstev dřeva velmi pružná, snadno se zpracovává a je 100% ekologická (nikterak nezatěžuje životní prostředí na rozdíl třeba od plastů). Dovážíme ji z Ruska, protože ta má nejvyšší kvalitu. Českou překližku například vůbec nebylo možné použít – třepila se, nedržela strukturu, měla o třetinu menší pružnost.

Snímatelný potah z mikroplyše má také svou historii. Potah jsme měnili asi pětkrát, některé látky se rychle otrhaly a jiné se těžko sešívaly. Takto složitá matrace vyžaduje opravdu kvalitní potah. Po mnoha pokusech jsme našli potahovou látku Alcatraz španělského výrobce eCIMA, která splňuje všechny naše požadavky. Otěruvzdornost, hustotu, dobře se zpracovává a snadno pere, má luxusní vzhled do každého interiéru vozidla.

I taková na první pohled "maličkost", jako jsou nitě, zabrala hodně času co se týká testování a výběru. Přitom se jedná o zcela klíčovou součást celého produktu, bez které bychom nebyli schopni dosáhnout tak vysoké úrovně kvality. Různé typy nití se hodí k různým materiálům. Nakonec jsme skončili u nití ze 100% polyesteru značky ASSOS řeckého výrobce Mouzakis. Výběrem si prošel i molitan - různé výšky a tuhosti, nakonec jsme se ustálili na střední tuhosti, aby byl dostatečně pohodlný a zároveň se neproležel. Samozřejmostí bylo testování klasických i suchých zipů, přiklonili jsme se k používání kvalitnějších typů.

Dnes šijeme matrace SPACEBED® na profesionálních průmyslových šicích strojích značky Siruba.

Po několika letech postupného vývoje vám dnes s hrdostí můžeme představit univerzální pohodlnou a praktickou automatraci SPACEBED®, jejíž vývoj ke stále dokonalejší podobě stále pokračuje!

 

 

 

 

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do košíku
Pokračovat v nákupu Objednat